VZDELAVANIE

---

---

Psychologická podpora v čase pandémie koronavírusu

Milí rodičia, starí rodičia, súrodenci, deti, všetci ktorí zavítali na tento web. V Národnom ústave detských chorôb sme sa rozhodli pre vás pripraviť prehľad užitočných informácií.

V prvom článku nájdete typy, ako svojím deťom porozumieť, ako s nimi komunikovať o aktuálnej situácii. Nechajte sa inšpirovať a ak sa chete podeliť o vaše nápady, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

AKO KOMUNIKOVAŤ S DEŤMI O KORONAVÍRUSE

Druhý článok obsahuje kontakty na organizácie, ktoré ponúkajú dištančnú pomoc v oblasti psychickej podpory, psychologického poradenstva. Psychologická pomoc je dostupná aj v tomto čase, kedy sú mnohé inštitúcie a ambulancie z dôvodu protiepidemiologických opatrení zatvorené. Má len inú formu, zväčša online cez email, chat alebo telefonickú komunikáciu. Viac sa dozviete na tomto linku:

KONTAKTY NA PSYCHOLOGICKÚ PODPORU PRE DETI A RODIČOV

Zároveň vám ponúkame aj stručný prehľad o stránkach, rôznych online skupinách na sociálnych sieťach, kde nájdete množstvo aktivít, ako si s deťmi spríjemniť chvíle strávené doma.

ČO ROBIŤ S DEŤMI POČAS KARANTÉNY - TYPY NA RÔZNE AKTIVITY

 

Veríme, že spolu to zvádneme. BUDE DOBRE!

 


Ak ste kolegyňa/kolega, odborník pracujúci v pomáhajúcej profesii a chcete prispieť, ponúknuť, informovať v kontexte vyššie uvedených kontaktov a aktivít, neváhajte Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Veľmi rád do zoznamu pridám každý užitočný kontakt, aktivitu, či iniciatívu :)

Touto cestou ďakujem mojim kamoškám a odborníčkam vo svojich profesiách, ktorých facebooky a iné typy boli pre mňa studnicou inšpirácie, najmä však Katke Dobrovodskej, Danke Konečnej, Gabike Lakoštíkovej, Janke Kalnej a Mirke Zimányiovej. Rovnako ďakujem mojim kolegom a kolegyniam z NÚDCH, ktorí podporujú moju iniciatívu a posielajú mi rôzne typy a pripomienky, menovite psychologičkám Petre Belešovej, Simone Federičovej, Monike Gondec, Margaréte Hapčovej, Andrei Hinštovej, Karolíne Hlobilovej, Zuzke Hradečnej, Valike Hudákovej, Zuzke Krištínovej, Zuzke Plavčanovej, Kristíne Rybárovej, Milici Šaligovej,  Miroslave Šimkovej, Viktórii Šimkovej a kolegom psychológom Marekovi Hrabovskému a Peťovi Krajmerovi. V neposlednom rade ďakujem kolegynke Zuzane Čižmárikovej za jej tvorivé, nápadité, aktivity v rámci propagácie dobrých myšlienok a nápadov na sociálnych sieťach. Je úžasné, keď dobré nápady, myšlienky vznikajú a ešte úžasnejšie je, keď sa o nich môže svet dozvedieť.

Free Joomla templates by L.THEME